Explora – muzeum dla dzieci.

Explora to obiekt przeznaczony dla rodzin z dziećmi. Znajduje się niedaleko Piazza del Popolo, przy Via Flaminia 80. To obiekt przeznaczony zwłaszcza dla młodszych dzieci, z pewnością doskonale będą to bawić się pociechy w wieku do 9-10 lat.

Museo del Bambini di Roma (muzeum dzieci Rzymu), bo tak brzmi pełna nazwa tej atrakcji oferuje wiele gier i zabaw oraz eksponatów interaktywnych, które pomagają lepiej zrozumieć codzienne przedmioty i zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Dla dzieci w wieku do 3 lat przeznaczona jest część Piccoli Exploratori – gdzie znajdziemy obszar do zabawy (tunele, zjeżdżalnie, siedziska w wymyślnych kształtach – wszystko z miękkich i bezpiecznych  materiałów)  oraz miejsca do eksperymentowaniu – w roli głównej instrumenty muzyczne oraz zabawy ze światłem.

Jednym z ulubionych miejsc wszystkich dzieci jest sekcja wodna – można to stworzyć wiry, dowiedzieć się jak działa pompa oraz fontanna. Duża część ekspozycji oraz zabaw dotyczy ochrony środowiska (głównie recykling – czyli co może powstać z naszych śmieci) oraz finansom osobistym – mamy więc tu sklep, gdzie można nauczyć dzieci na czym polega handel oraz bank, w którym dzieciaki mogą otworzyć swoje pierwsze konto oraz dowiedzieć się na czym polegają oszczędności i inwestycje. Dzieci uwielbiają również kuchnię – miejsce, w którym odbywają się warsztaty związane w przygotowywaniem jedzenia.

!

Jeśli podróżujecie Państwo z dziećmi to Explora jest świetnym pomysłem na 2-3 godziny radochy dla dzieciaków i odpoczynek po zwiedzaniu „nudnych ruin” jakich pełno w stolicy Włoch :)

W czwartkowe popołudnia można skorzystać z tańszych biletów za 6 EUR od osoby!

Godziny otwarcia:

Od 10:00 do 18:45 – wstęp odbywa się w rundach co 1:45h o 10, 12, 15 i 17:00. Warsztaty kuchenne odbywają się w weekendy oraz święta o 10:45 oraz o 15:45.

Ceny biletów:

Dzieci do 1 roku bezpłatnie, 1-3 lat 5 EUR powyżej 3 lat 8 EUR. W weekendy i święta konieczna wcześniejsza rezerwacja!

Dojazd:

Metro, linia A, stacja Flaminio. Tramwaj linie 2 i19 przystanek Ministero Marina.

Rekomendowany czas pobytu:

2-3 godziny

Internet:

www.mdbr.it

 

Post a Reply