Muzea Watykańskie dla dzieci

 

Muzea Watykańskie dla dzieci (Musei Vaticani)

Muzea Watykańskie to najważniejszy i najpopularniejszy obiekt muzealny Rzymu. Świadczą o tym choćby baaaardzo długie kolejki do wejścia – często, aby wejść do środka trzeba postać 2-3 godziny! Rocznie Muzea Watykańskie odwiedza około 5 milionów zwiedzających.

Specjalnie dla dzieci Musei Vaticani przygotowało „ścieżkę dydaktyczną” FAMILY TOUR. Korzystając z mapki, przewodnika oraz słuchawek dzieci mogą odkrywać i poznawać dzieła zgromadzone w tym obiekcie. W tym „polowaniu na skarby” towarzyszą nam wirtualne postacie – takie jak starożytny Egipcjanin, grecki bóg Merkury czy sympatyczny strażnik muzeum.

Family Tour przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-12 lat (ale oczywiście całą rodzina może zaangażować się w poszukiwania poszczególnych dzieł sztuki) i może stanowić znakomite uzupełnienie wizyty w Muzeach Watykańskich oraz mały trening językowy. Audioguide jest dostępny po angielsku oraz po włosku, hiszpańsku i francusku.

!

Jeśli chcecie wejść do Muzeów Watykańskich bez kolejki (a można trafić na spore kolejki, zwłaszcza w sezonie) to można to zrobić kupując bilet przez Internet - http://biglietteriamusei.vatican.va

Godziny otwarcia:

Od 9:00 do 18:00 (kasy do 16:00). Niedziele od 9:00 do 14:00.

Ceny biletów:

Bilet normalny 16 EUR, ulgowy (dzieci 6-18 lat) 8 EUR. W niedziele (oprócz ostatniej niedzieli miesiąca) wstęp wolny od 9:00 do 12:30. Cena FAMILY TOUR 5 EUR.

Dojazd:

Metro, linia A, stacja Ottaviano lub Cipro.

Tramwaj – lina 19 Piazza del Risorgimento

Rekomendowany czas pobytu:

2-4 godziny

Adres, kontakt:

Viale Vaticano, Rzym.
Telefon: 0039 669884676

Internet: http://mv.vatican.va/2_IT/pages/z-Info/Didattica/MV_Info_Didattica_09_family_tour.html

 

 

Post a Reply