Rainbow Magicland

Rainbow Magicland.

Rainbow Magicland to olbrzymi park rozrywki zlokalizowany pod Rzymem – 30 kilometrów na południowy-wschód w miejscowości Valmonte. Jeśli jesteście Państwo w Rzymie wiosną lub latem (poza tym okresem park jest otwarty tylko w wybrane dni – zwykle od 10 do 17)  to Rainbow Magicland jest ciekawym celem 1-dniowej wycieczki poza Rzym.

To naprawdę fajne park rozrywki, oferujący różnorodne atrakcje  - począwszy od roller-coasterów (jest spory wybór – w tym nawet taki, którym pojedziemy 100 km/h!), wielkiej zjeżdżalni do basenu w stylu meksykańskim (Yucatan) rwącej rzeki,a skończywszy na specjalnych pokazach kaskaderskich, czy też walkach gladiatorów.

Także młodsze dzieci znajdą to coś dla siebie – jest tu Planeta Winx, specjalne pokazy dla dzieci np. Baia Oceania – pokaz akrobacji wodnych oraz przeznaczone dla maluchów karuzele.

Oczywiście na terenie parku można zjeść posiłek – Magicland oferuje 4 restauracje tematyczne oraz mnóstwo punktów z przekąskami i lodami. Oczywiście ceny raczej z wyższej półki. Dodatkowo pociechy z pewnością będą naciągać nas na zakupy w jednym z 10 sklepików – można tam nabyć pamiątki związane z parkiem Magicland.

!

Doskonały sposób na urozmaicenie i uatrakcyjnienie  pobytu w Rzymie – czasami dzieciaki mają już „dość tych ruin” :)

Adres:

Rainbow Magicland, Via della Pace, Valmontone

Godziny otwarcia:

Warto sprawdzić na stronie internetowej – generalnie kwiecień – wrzesień od 10:00 do 18:00 lub 22:00. W pozostałe miesiące park czynny w wybrane dni.

Ceny biletów:

Bilet normalny 35 EUR, ulgowy (dzieci 10-18 lat, osoby po 65 r. życia)  28 EUR. Jeśli kupimy bilety w przedsprzedaży to kosztują one odpowiednio 30 i 23 EUR. Dzieci poniżej 10 lat i 100 cm wzrostu wstęp gratis. Parking dla auta 5 EUR.

Dojazd:

Autem – autostrada A1 – kierunek Neapol. Pociągiem – z dworca Termini, w kierunku Neapolu – do stacji Valmonte bilet 2,70 EUR – do Magicland można dojechać busem (1 EUR). Metro, stacja linii A Anagnina, nastęnie autobus COTRAL.

Rekomendowany czas pobytu:

cały dzień

Internet:

www.magicland.it/

 

 

Post a Reply